Eropuit in Eindhoven: Bach-dag

Op zaterdag 21 maart 2026 wordt in de Catharinakerk in Eindhoven de 341e geboortedag van Johann Sebastian Bach gevierd met een feestelijke Bach-dag van 14.00 tot circa 18.00 uur. Het publiek kan genieten van een gevarieerd en doorlopend programma rond het werk van de grote barokcomponist.

De middag begint met The Best of Bach, waarin bekende hoogtepunten uit het oeuvre van Bach worden uitgevoerd door verschillende instrumentalisten en zangers. Vervolgens nemen Arjan van Baest en Ruud Huijbregts het publiek mee langs de verborgen geheimen van Bachs Matthäus Passion, met live muziekvoorbeelden.

Om 16.00 uur is er een meezingmoment: samen met ervaren koorleden kunnen bezoekers gedurende een uur bekende koralen van Bach instuderen en uitvoeren.

De dag wordt om 17.00 uur afgesloten met een feestelijk slotconcert met onder meer Cantate 196, twee motetten en concerten voor drie en vier klavecimbels en strijkers, uitgevoerd door onder anderen het Collegium Vocale Eindhoven en het Nederlands Begeleidingsorkest415 onder leiding van Ruud Huijbregts.

Meer informatie en tickets: www.muziekindecathrien.nl/

Wil jij geen enkele editie missen? Abonneer je dan nu op Brabeau!

Wil je op de hoogte blijven van de leukste artikelen? Volg Brabeau op Instagram, Facebook.